LEGIO X GEMINA PIA FIDELIS

FORVM POPVLI

Právě je úterý 19.1.2021 9:38

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 34 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Leváci
PříspěvekNapsal: středa 28.7.2010 6:53 

Šroub-jsme sice zas OT,nicméně k 58-tahle součástka je vlastně pro praváky,neboť ČSLA preferovala napínání pravou rukou(aby pitomej voják nevystřelil kdy nemá)Kdežto dnes se natahuje levou.Takže maník co střílí IPSC disciplíny musí při natahování zbraň naklápět,nebo šmátrat po závěru přes kolimátor,puškohled a kdovíco...Takže jako levák jsem za tuhle součástku ušetřil..hilzny lítají spíš nahoru...
Ještě k levákům v boji:při duelu nastávají samosebou výše zmíňené obtíže,nicméně se lze přizpůsobit když jiná možnost není.Po pravdě jsem se ještě nepotkal se soupeřem,který by mi hned z kraje tu ruku "usek"...Navíc-primární zbraní je kopí..

PříspěvekNapsal: středa 28.7.2010 9:29 

No když už jsme u toho OT, mám přetisk manuálu pro recon teamy z Vietnamu, a tam doporučujou sehnat leváky, nebo některý členy přeučit na levostraný nošený zbraně, aby byl zajištěn nativně kruhový rozsah krytí.
A pokud se týká zbraní z "našeho" období, taky sem i nevšim že by nějak zvlášť záleželo na tom která ruka tu zbraň používá, nehledě na to že taky radši zahajuju boj z větší dálky. Ostatně ani nevim jestli to pilum co mě na gladiu naposledy trefilo, vylítlo z levý nebo z pravý ruky, prostě tam najednou bylo..... :lol:

PříspěvekNapsal: středa 28.7.2010 10:54 

Šroub-hm.ten manuál bude asi klasická vojenská příručka,co slouží výborně jako zdroj toaleťáku a papírků na cigára...řek bych,že platí,že každý člen týmu musí umět zastat všechny pozice.I pokrytí perimetru z jakékoliv strany jednotky,aniž by přecvičoval na levoruké držení....Když jsme cvičili přesuny,chodil jsem automaticky vlevo,abych nacvičil méně pohodlnou variantu..Těžko na cvičišti,lehko na bojišti.Tohle pořekadlo by se dalo přeložit do latiny a dodat:již staří římané říkali....A myslím,že to bude pravda...

PříspěvekNapsal: středa 28.7.2010 13:02 

SALVE, ano to je zaklad římskeho válečnictví , lepší ronit pot než krev! :P :)

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 34 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3

Všechny časy jsou v UTC+01:00