LEGIO X GEMINA PIA FIDELIS

FORVM POPVLI

Právě je středa 27.1.2021 18:31

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 49 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Praetoriáni
PříspěvekNapsal: středa 13.7.2011 19:02 

Tak jsem zkusil kouknout víc i na tu pochvu (ono ta jedna fotografie není úplně dostatečná), a mám z ní stejně smíšené pocity jako když jsem jí zběžně komentoval poprvé.

Základní konstrukce mi připadá jako kůže, na kterou je upevněný přední plech a panty. To je AFAIK v pořádku, i s těmi drátky místo čepů v pantech. Historicky vzato se tahle konstrukce používala. Ale kvalita provedení myslím nestojí za 1000 Euro.

Ty nýtky mi připadají měděné, a to mi tam tak úplně stylově nesedí. Ty drátky netuším co je za materiál, ale za tuhle cenu bych chtěl aspoň hřebíky, ať to má větší životnost a pevnost. Slícování toho plechu s podkladem nic moc, levá strana vypadá jinak než pravá, na té pravé straně jsou navíc nějaké otřepy nebo co. Ta modrá barva je, netuším proč, minimálně na třech místech i na kůži (přesně těžko říct, při tomhle rozlišení a kvalitě fotky je v tom JPG už spousta obrazových artefaktů a detaily se nedají rozpoznat). Techniku zdobení toho plechu určit nedokážu, ale kvalita je dost špatná, hlavně z jedné strany v té dolní špičce plechu ty čáry skoro nejsou vidět. A když se podívám na vršek pochvy, pugio tam sedí asymetricky - na jedné straně záštita přesahuje okraj pochvy, na druhé pochva přasahuje záštitu.

Jasně, tehdy to nedělali s přesností na zlomky milimetru, a jsem pevně přesvědčenej že spousta vojáků nosila *mnohem* horší práce. Spousta lidí dneska by to myslím místo deepeeky nadšeně nosili. Ale tohle stálo 1000 Euro, a tak se i u pochvy dostávám k tomu, že kvalita téhle práce neodpovídá ceně.

Řemeslníka bych za to zjebal, nebo, protože je to objednaný přes internet a uvnitř EU, bych to v limitu dvou týdnů vrátil a nechal si vrátit peníze.

PříspěvekNapsal: středa 13.7.2011 19:11 

No, cim dal lepsi, v uvozovkach. Ja bych to byt Markem tedy reklamovala. Je to evidentne odflaknute a silne "ojebane". Mam z toho pocit,. ze je to site silne horkou jehlou a nebo to chtel pan remeslnik honem, honemm odelat a tlacil ho termin. Skutecne me to zacina udivovat cim dal vic.

PříspěvekNapsal: úterý 2.8.2011 17:51 

teď bych nerad byl za blázna ...tohle stálo doopravdy 25 000,- ?? :shock:

PříspěvekNapsal: středa 3.8.2011 10:34 

Ne, nejsi za blazna, TOHLE STALO SKUTECNE 1 000 Euro :roll: Ja jsem spocitala kosti a zjistila jsem, ze na mec od pana Barty vazne nemam, takze se spokojim s normalni kovarinou a o tehle nadhere si necham jenom zdat :-)

Kdyz by ale uz byl clovek ochoten do te veci vrazit takove penize, rozhodne bych teda doporucila pana Bartu, clovek si sice ocka, ale ta kvalita je neodiskutovatelna, narozdil od tehle italske splacaniny.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 49 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4

Všechny časy jsou v UTC+01:00