LEGIO X GEMINA PIA FIDELIS

FORVM POPVLI

Právě je neděle 9.8.2020 1:51

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 35 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 »
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poptavka ruzneho vybaveni
PříspěvekNapsal: pondělí 23.9.2013 11:56 

Salvete,
pro naseho clena shanim Loricu segmentatu typu Corbridge A/B/C, muze byt i nosena a muze byt i Deepeka, ale v dobrem stavu. Nabidky prosim na mail:
hlavacova.radka@gmail.com

Nebo zde do tematu... Zbroj by bylo potreba ozkouset a nebo alespon zaslat miry :-)

Diky, Titus

Naposledy upravil(a) Tita Iuventia Martia dne pondělí 30.9.2013 9:36, celkem upraveno 2 x.

PříspěvekNapsal: pondělí 23.9.2013 17:01 
Moderátor

Mám starší céčko, v pase cca 110-116, přes prsa cca 120-125, nutno vyzkoušet přes subarmalis, váha cca 11,5 Kg, plech 1mm opasek, 1,5mm ramena.
Cena 7500Kč tak jak je :wink:

PříspěvekNapsal: pondělí 23.9.2013 19:04 

Salve,
diky za nabidku, ale do zacatku je to pro Julia ponekud drahe. I kdyz jako klub postupne nahrazujeme Deepeku jinym vybavenim, nova Deepeka vyjde na 3 500 Kč, coz je do zacatku ponekud priznivejsi cena, nez 7 500 Kč. V ČR jde koupit nova, na miru a lehci za necelych 7 tisic...

Vale

PříspěvekNapsal: úterý 24.9.2013 9:07 
Moderátor

Já neprodávám šrot z Depeky, už tak jsem silně pod cenou za kvalitní zbroj, která nemá ve své kvalitě konkurenci ani na domácím trhu. Ale nevadí, pokud má někdo zájem, je stále k mání :wink:

PříspěvekNapsal: středa 25.9.2013 18:17 

Tedy ja nevim, z jakyho plechu to mas, ale ted mi prisla lorica segmentata Newstead na miru, kde trup je z 1 mm, vrchni ramenni plat s panty je z 2 mm a ostatni ramenni platy z 1,5 mm a vazi cca 9 Kg :idea: Puvodne jsem ji chtela vyvzorovat tak, ze by mela 1 mm trup, 1,2 mm ramena a 1,5 mm ramenni platy s panty, alejelikoz ji chci do sveho e-shopu a vim, ze v CR bezne lide kupuji zbroje cele z 1,5 mm plechu (i kdyz jsou neumerne tezke a v podstate nedobove), asi bych jich moc neprodala, nemuselo by to do bitev dostacovat.

BTW, zbroje je nadherna, precizne udelana za skvelou cenu :-) Brzo dodam fotecku :-)

PříspěvekNapsal: čtvrtek 26.9.2013 7:56 

To bude tím, že je Pacholda o dost větší, než ty.
Víc materiálu - větší váha.

"Carpe Diem"

PříspěvekNapsal: čtvrtek 26.9.2013 7:57 
Moderátor

Salve,
možná jen drobná rada, nebo spíš osobní názor.
Zbroj bych kupoval až jako poslední věc a už bych si ji nechal dělat na míru. Přestože to stojí víc peněz. Když koupíš hned na začátek nějaký šunt, tak ho pak zas musíš pracně prodávat za kdoví jak mrzký peníz. Takže si myslím, že na tu zbroj od Vrtala si v klidu stihneš našetřit, než ti ji stihne vyrobit. Ono není hanba chvíli vystupovat beze zbroje, jenom v prošívanici.

Jo a k té váze. Já se ani moc nedivím, že Pacholdova zbroj je těžší, vzdyť náš centurio je veliký chlap :D Takže váha je vždy odvislá od uživatele! Souhlasím s Brukem:)
Jo a s tím, že originály byly z tenčího plechu je fakt, ale zase ten plech nebyl hlubokotažný ale hamrovaný, takže vlastně úplně jiný materiál!
Vale

PříspěvekNapsal: pátek 27.9.2013 10:59 

Salvete,
ja vim, ze Pacholik je velkej chlapik, proto si i myslim, ze Michalovi by jeho zbroj byla obrovska :idea: Jasne, ze vaha zbroje ma cosi docineni s velikosti nositele, nemyslela jsem to nijak utocne. Ano, taky ma cosi do sebe, ze neni ostudou vystupovat zpocatku pouze v prosivanici a na zbroj si nasetrit, nicmene problem je, ze je nas ponekud poskromnu (Nas klub prosel velkou reorganizaci, kde vysledkem je sice pouze 5, ale velmi dobre a spolehlive fungujicich vojaku, celkem 6 clenu, kteri to maji ale v hlave srovnane a vedi, co chteji a kam to ma cele smerovat), a tak kazdy, kdo nema zbroj je proste moc. Verim, ze svou klubovou aktivitou ziskame dalsi rekruty, ale nez to nastane, rada bych naseho Julia videla ve zbroji co nejdriv. A i kdyz jsou zbroje od pana Vrtala perfektni, vyrabi je hodne rychle a tudiz nasetrit na ni by byl problem. Proto shanim neco levneho, co by se pak nechalo jako klubovy erar na zapujceni pro dalsiho novacka. Tudiz kdyby nekdo o necem vedel, dejte prosim vedet, fraters...

Nas klub se, dikybohum, konecne zacina rysovat tak, jak jsem si ho od zacatku predstavovala, tak proto se ptam po vybaveni, abychom fungovali jako celistva, i kdyz mensi, jednotka, plne vybavenych lidi.

Zdravim,

PříspěvekNapsal: pondělí 30.9.2013 8:34 

možná zkus sehnat přes nějaký bazar starší kroužkovku.
Ta vyjde mnohem levněji a je také použitelná.
Legionáři nenosili jen segmentaty, spíše naopak.

"Carpe Diem"

PříspěvekNapsal: pondělí 30.9.2013 8:41 
Moderátor

Salve,
jo Bruk má dobrý nápad, kroužky jsou univerzální jak použitím tak sednou téměř každému, kdo není nadrozměrný :D

Proč kupovat nekvalitní zbroj, když tu mluvíš o potřebě kvalitně vyzbrojených vojáků? Důležité je, že ti ti lidé na akce jezdí, umí se hýbat a poslouchají, outfit je až na dalším místě (a ušetříš 4tisíce, které pak s klidem dáš do té zbroje na míru).
Můj názor

Ať se daří

PříspěvekNapsal: pondělí 30.9.2013 9:35 

Salvete,
sakrys, toje perfektni napad - jsem to ale pitomec :oops: My jsme mu uz pujcovali krouzkovku,a le je to spis pomocnacka,a le dala by se predelat na rimskou, to je pravda! Jenze je to zaviranka a to taky neni zrovna vrchol dobovosti, ale furt lepsi, nez nekvalitni segmentata... Udelam to teda tak, ze predelame tu hamatu na rimskou a kolega si bude odkladat Korunky na zbroj na miru. Ja vim, ze nejvic bylo hamat / squamat a segmentat bylo mensina, jenze dneska to je presne naopak a to kvuli cene, protoze segmentata, at uz od Deepeky nebo na miru, vyjde furt levneji, nez nytovana hamata, o squamate nemluve. Tak ono bude jedine dobre, ze alespon do doby, nez si kolega nasetri, bude mit nekdo dalsi hamatu, i kdyz jenom zaviranku.

A diky za prani, snazime se, abychom, i v tomto malem poctu, fungovali a vypadali k svetu :-)

Valete

Předmět příspěvku: Re: Poptavka ruzneho vybaveni
PříspěvekNapsal: pondělí 30.9.2013 10:18 
Moderátor

Ave
To je furt nejtovaná, nejtovaná, nejtovaná, ale v historii a konkrétně i v Římě se vyskytovali i zavíraný a nemám dojem, že by vojáky v té době z armád vyřazovali za nedobovost :mrgreen:

BIJEME VLASTNÍ, ABY SE NÁS CIZÍ BÁLI
DEJ SE K NÁM, POZNÁŠ SVĚT

PříspěvekNapsal: pondělí 30.9.2013 16:58 

Salve,
tak podle toho, co vim ja, tak se v rimske armade pouzivaly budto nytovane a nebo nytovane vysekavane krouzkovky, nasel se kousek pletiva, co bylo zavirane, ale melo jit snad o zaves na prilbu - musim to jeste pozjistovat, pak nahlasim vysledek :-) Kazdopadne si musi hlavne nas kolega urcit, zda chce pouzivat i do budoucna segmentatu od Deepeky a nebo jestli chce na miru - lepsi je samozrejme na miru. Zatim muze nosit tak jako tak tu zaviranku, nez se to poresi...

Kdyby ale nejaka segmentata nekde byla, kazdopadneprosim o echo, i kdyby ve finale nevyhovovala :idea:

VAle

PříspěvekNapsal: úterý 1.10.2013 10:00 
Moderátor

Tita Iuventia Martia píše:
Tedy ja nevim, z jakyho plechu to mas, ale ted mi prisla lorica segmentata Newstead na miru, kde trup je z 1 mm, vrchni ramenni plat s panty je z 2 mm a ostatni ramenni platy z 1,5 mm a vazi cca 9 Kg :idea: Puvodne jsem ji chtela vyvzorovat tak, ze by mela 1 mm trup, 1,2 mm ramena a 1,5 mm ramenni platy s panty, alejelikoz ji chci do sveho e-shopu a vim, ze v CR bezne lide kupuji zbroje cele z 1,5 mm plechu (i kdyz jsou neumerne tezke a v podstate nedobove), asi bych jich moc neprodala, nemuselo by to do bitev dostacovat.

BTW, zbroje je nadherna, precizne udelana za skvelou cenu :-) Brzo dodam fotecku :-)
Mno kouknul jsem na Vrtalovu stránku a ještě jsem našel prostor pro zlepšení té loricy. týká se to sic jen detailů, ale...
Jak dobře můžeš předpažit??

PříspěvekNapsal: středa 2.10.2013 12:20 

Salve,
vcelku slusne, ale je fakt, ze by to mohlo byt lepsi, mozna bys mohl poradit, co by mel priste udelat lepe, aby zbroj byla dokonala...

:-) Nicmene jinak mi to osobne prijde jako pekna prace :idea:

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 35 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 »

Všechny časy jsou v UTC+02:00