LEGIO X GEMINA PIA FIDELIS

FORVM POPVLI

Právě je sobota 7.12.2019 7:53

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 49 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Teutoburgiensis Saltus
PříspěvekNapsal: neděle 8.8.2010 19:26 

No,pokud by se dostali až k Vltavě,táhli by od západu podle Ohře si myslím,a pak k jihu

PříspěvekNapsal: úterý 17.8.2010 18:35 
Moderátor

Alexus Pontus píše:
Tak jsem dnes viděl 2.díl dokumentu Germáni z cyklu Mýty a fakta historie,týkající se přímo bitvy v Teutoburském lese.Pokud jste ho viděli,prosím o názory.Nějak se mi to nezdálo.Pro nezasvěcené to vypadalo,jako bitva v několika málo hodinách,bez deště,tábora,bez žen a dětí.Bylo to prezentováno jako přímé tažení proti vzbouřeným kmenům,já měl zato,že to bylo jako odklonění jednotek k uklidnění situace,při tažení do zimoviště.No,nevím.
No, dokument jsem neviděl, ale vypadá to velmi podezřele. Opravdu tu je jistý problém s prameny, protože jeden z nich (Florus) skutečně jaksi naznačuje, že bitva v Teutoburském lese byla v podstatě jednorázová (jednodenní) záležitost. Nicméně Florus v tomto ohledu z různých důvodů není zrovna nejdůvěryhodnější. Navíc (když už) tvrdí, že se jednalo v podstatě o útok a dobytí římského tábora Germány, takže tvrzení tvůrců toho pořadu ve skutečnosti nesedí ani s Florovým líčením.

Saša

PříspěvekNapsal: čtvrtek 4.10.2012 17:40 

Ani vlastně neznáme jména těch legií,jen čísla a možné počty...,Augustus dobře zapracoval :(

PříspěvekNapsal: sobota 20.10.2012 15:47 

Tak-to dobytí římského tábora Germány je jasné-dnes-jednalo se o útok Arminiovích jednotek na poslední pochodový tábor,kde zůstali jen ranění,poslední civilisté a ostatní neschopní dalšího pochodu tj.na Fenselfeldu.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 49 příspěvků ]  Přejít na stránku « 1 2 3 4

Všechny časy jsou v UTC+01:00